İNSAN KAYNAKLARI GÜNÜ VE BİLGİ HAVUZU


Ali Tezel eski Sarıyer Şubesi şimdilerde İnsan Kaynakları hizmeti veren yine Ali Tezel sayfa yazarlarımızdan Nimet Yanmaz ve bir diğer insan kaynakları  yetkilisi ile İnsan Kaynakları için neler yapılabilir değerlendirmesini gerçekleştirdik.

Ulaştığımız sonuçlar şöyledir.

  1. İnsan Kaynakları günü/haftası olarak kutlanan bir gün olmalıdır.
  2. İnsan Kaynakları çalışanlarının temel bilgi ihtiyaçlarını karşılayan ortak bir bilgi havuzu oluşturulmalı ve kaynak insan kaynakları çalışanları için ücretsiz olmalıdır.
  3. İnsan Kaynaklarının ihtiyacı olan;

-özel bilgi, görüş sunumu, raporlama hizmetlerini veren ve yeterlililiği yine insan kaynakları çalışanları tarafından doğrulanmış bilgi sunucularının bilgileri ve fiyatlarına,

-muhasebe, emekli aylık proğramı gibi proğramların,

-İSG firmaları ve asgari fiyat tekliflerinin,

-Özel sigorta (işveren mesuliyet, all risk ve benzeri sigortaların) teminat ve fiyatlarının,

Ve gerekli olan tüm hususların bilgi havuzunda olması sağlanmalıdır.

4- Bilgi havuzuna üyelerin deneyimleri, onayladıkları bilgi ve yöntemler eklenmeli, hata sonucu elde edilen deneyimler ve fırsatlar aktarılabilmelidir.

5-Yüzyüze bilgi edinme amacıyla, Temel ihtiyaçlar belirlenmeli, bu anlamda konulu sunumlar periyodik olarak gerçekleştirilmelidir. İlk etkinlikler olarak çalışanların hamilelik-doğum sonrası hakları, iş kanunu, Sosyal Güvenlik , İş Kur ve diğer uygulamarın tüm yönleriyle değerlendirilmesi olabilecektir. İkinci etkinlik Bireysel Emeklilik Uygulamasıdır. Etkinlikler ücretsiz katılımına dayanmalı, katılımcılar önceden katılacağını beyan etmeli, katılımcı sayısına göre etkinlik alanı hazırlanmalıdır. Etkinliklerde kamu kesimi yetkilileri ve/veya alanında deneyimli kişiler konuşmacı olmalıdır.

6- Öncelikli amaç bilgi paylaşımı olmakla birlikte, yapılan çalışmalar ve ulaşılan sonuçlar öneri olarak kamu kural düzenleyicilerine sunulabilmelidir.

7- HER GELİŞİM İLK ADIMLAR İLE BAŞLAR ANKARA  İNSAN KAYNAKLARI OLARAK BU SÜRECİN BAŞLANGICI OLARAK süreçte haberdar olmak/katılımcı olmak isteyenlerin  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir mail adresine konu insan kaynakları iletişim için mail göndermelerini ve diğer insan kaynaklarını yönlendirmelerini beklemekteyiz.

Nimet hanım ve diğer yetkiliye ilk fikirler için teşekkür ederim.

Organizasyon katılımcı tüm insan kaynaklarının ortak etkinliği olarak gerçekleştirilecektir.

MAİL VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLEMEKTEYİZ.